Strona główna,  Wnętrza

Wnętrzarskie trendy roku 2019 według Pinterest

Od wielu lat internet służy jako nieskończone źródło inspiracji. Mimo tego, że doskonale pamiętam czasy bez wszechobecnych telefonów komórkowych i nielimitowanego internetu, ciężko mi dzisiaj sobie wyobrazić życie bez niego. Przez pierwszy miesiąc moich studiów, nowe miasto poznawałam z mapą w torebce. Może nie było to tak wygodne jak dziś, ale szybko poznałam nazwy ulic i potrafiłam przemieszczać się po Lublinie bez problemu. Dzisiaj, chociaż mieszkam w Kielcach już od sześciu lat, czasem ciężko połączyć mi dwa miejsca ze sobą, bo z reguły prowadzi mnie GPS i przemieszczając się, nie skupiam się na zapamiętaniu drogi.

Oprócz czysto praktycznych udogodnień, sieć pozwala nam na szybkie i efektywne przeszukanie haseł, które nas interesują. Np. jeżeli remontujemy mieszkanie, Pinterest czy Instagram będzie kopalnią pomysłów i inspiracji. Jak co roku, Pinterest właśnie, przygotował dla nas listę najpopularniejszych „wyszukiwań” na platformie. Myślę, że dla tych, którzy interesują się wnętrzami, będzie to ciekawa lektura.

Oto 10 popularnych trendów na rok 2019 (miałam napisać „gorących trendów”, ale poczułam się jak redaktorka w Cosmopolitanie i zmieniłam na swojskie „popularnych”).

Musztardowa żółć

To kolor za którym przepadam już od jakiegoś czasu. U mnie w domu pojawia się w akcentach, ale wcale nie trzeba się ograniczać i można zaszaleć z kolorem drzwi czy ścian. I chociaż Pantone okrzyknęło koralowy kolorem (powiedz to szybko 3 razy!) roku 2019, to Pinterest najlepiej pokazuje, że eksperci swoją drogą a ludzie swoją.

yellow-front-door
e08e13a96721835e9d30a7c6d358fd36

Ogień

Kominki i zewnętrzne paleniska. Tutaj im nowocześniejsza forma tym lepiej. To moje marzenie (jedno z licznych, także chyba prędko nie doczeka się realizacji).

backyard-fireplace140_

Przędza

U prząśniczki siedzą jak anioł dzieweczki,
Przędzą sobie przędzą jedwabne niteczki.

No proszę! Kto by pomyślał, że ta pieśń z XIX wieku będzie aktualna w XXI. Przędza na ścianach, meblach i gdzie to jest tylko możliwe jest bardzo modna. Zwariowane wzory i mnogość kolorów to coś co jest odpowiedzią na skandynawski minimalizm. Chociaż Polska jeszcze nie jest na to gotowa, nadal lubimy szare i białe wnętrza, to myślę, że za jakiś czas i w naszych głowach i sercach znajdzie się miejsce dla odrobiny koloru i stylu boho.

copper-and-blue-yarn-wall-hanging-awesome-yarn-wall-hangings-ideas-excellent-gifts-this-christmas

Geometria

Z tym sama mam problem. Czy pamiętacie jeszcze ściany malowane na skos w dwóch kolorach? Dla mnie to nadal koszmar, ale najwyraźniej powoli do tego wracamy. Całe szczęście są też liczne ciekawe opcje dla tego trendu.

e34a07e6c3b8f1e38627af16f99b276e

Puszka

To mnie bardzo cieszy, bo to nic innego jak moda na recykling. Niepozorna puszka może zamienić się w coś naprawdę pięknego i użytecznego( z reguły bardziej pięknego, a mniej użytecznego).

164099980141800907_pp5vcjuw_c

Sukulenty

To chyba nie jest nowość. Sukulenty rządzą już od jakiegoś czasu. Dobra wiadomość dla ludzi, którzy za chińskiego boga nie potrafią utrzymać rośliny przy życiu. Te akurat nie są za bardzo wymagające.

d248a752b8e624576751ff8caa60d9787ca62bd5

Wertykalne ogrody

Dla tych, którzy natomiast mają rękę do kwiatów też coś się znajdzie. Rośliny na ścianach, mech i inne wymyślne opcje to szał ostatnich miesięcy i wygląda na to, że w tym roku ten trend się utrzyma.

il_570xn_1560606541_jxaa

Malowanie płytek/drewnianych podłóg

Masz w domu brzydkie płytki, ale nie jesteś entuzjasta remontów, brudu, kurzu i rujnowania domowego budżetu? Dobra wiadomość jest taka, że możesz je po prostu pomalować. A jeszcze lepsza jest taka, że za pomocą farby można wyczarować prawdziwe cuda. Drewnianą podłogę pomalowałabym może w jakiejś chatce w lesie czy nad jeziorem, w domu wolałabym mieć naturalny kolor, ale to tylko kwestia preferencji.

cutting-edge-stencils-calista-tile-stencil-diy-stenciled-floor-tutorial-stenciling-blue
stinemos_blogspot_thumb

Tapeta

Tapeta wraca w wielkim stylu. Najlepiej żeby była kolorowa lub z motywem tropikalnym. Pa pa biała ściano!

tips-for-incorporating-bold-wallpapers-in-your-home

Naturalne baseny

Zaskakujące, prawda? Ja o tym wcześniej nie słyszałam, ale okazuje się, że można korzystać z luksusu jakim jest basen, a jednocześnie nie wypalać sobie oczu chlorem😊 Genialne! W ogóle ciekawe jest to jak bardzo człowiek potrzebuje powrotu do natury. Widać to na różnych płaszczyznach.

natural-swimming-pools-14

Który z trendów najbardziej przypadł Wam do gustu?

Wszystkie zdjęcia pochodzą z www.pinterest.com