Lifestyle,  Strona główna

Netflixowe hity

Jesień to taki okres, w którym nie mamy wyrzutów sumienia, kiedy spędzamy całe popołudnie przed telewizorem. Kiedy za oknem deszcz i plucha, możemy spokojnie oddać się błogiemu lenistwu i pooglądać kilka ciekawych seriali czy filmów. Dzisiaj przygotowałam moją subiektywną listę najlepszych produkcji, które są do obejrzenia na platformie Netflix. Zatem, herbata w dłoń, ciepły kocyk i można w pełni delektować się jesienną aurą.

 

blog07-08 (10 of 49) — kopia

Dom z papieru

Serial opowiada o grupie ludzi, którzy planują dokonanie rabunku wszechczasów. Dowodzi nimi niesamowicie inteligentny i charyzmatyczny El Profesor. Założenie jest takie żeby nikt nie używał swojego prawdziwego imienia. Zamiast tego każdy wybiera sobie miasto. I tak np. bohaterowie to Berlin, Tokio, Helsinki itd. Chodzi o to żeby nie zacieśniać między sobą więzów, po to by w sytuacji kryzysowej nie kierować się sympatią, ale raczej dobrem całego przedsięwzięcia. Jak to zwykle bywa, ludzie są tylko ludźmi i dochodzi do licznych mniejszych lub większych potknięć. Cała akcja trwa wiele dni i jest obserwowana przez liczne media. Serial trzyma w napięciu i jest jednym z tych dla których zarywa się noc, nawet jeśli trzeba wstać na drugi dzień do pracy😊

Przyjaciele

Stary serial, ale ponadczasowy. Wiem, że nie każdy czuje ten humor, ale z takimi ludźmi po prostu nie rozmawiam😉 Oglądałam tę produkcję już chyba milion razy i nigdy mi się nie znudzi. Ogromny plus za to, że odcinki są krótkie i można je oglądać na wyrywki. Oczywiście oglądnięcie serialu od deski do deski przynajmniej raz w życiu to mus!

Najbardziej niezwykłe domy świata

W tej serii brytyjski architekt oraz aktorka przemierzają niemal cały świat w poszukiwaniu tytułowych niezwykłych domów. Muszę przyznać, że do tej pory żaden z nich nie przemówił do mnie w taki sposób, że naprawdę chciałabym tam zamieszkać, ale bez wątpienia potrafię docenić kunszt, dbałość o detale i niesamowitą wyobraźnię architektów, którzy projektowali te domy. Z reguły są to budynki bardzo nowoczesne, o nietypowych kształtach i rozwiązaniach. Myślę, że nikt nie mógłby przejść koło nich obojętnie. A w takich domach na pewno mieszkają ciekawi ludzie.

 
blog07-08 (11 of 49)
 

Outlander

Akcja serialu toczy się w Szkocji. I dla mnie to już najlepsza reklama. Kocham Szkocję i wszystko co z nią związane. Tak, nawet pogoda jest dla mnie tam idealna. Główna bohaterka odwiedza wraz z mężem miasteczko Inverness (byłam tam!!!). Oboje próbują odnaleźć się w powojennej rzeczywistości, a te wakacje mają im w tym pomóc. W wyniku pewnych wydarzeń Claire przenosi się w czasie do 1743 roku. Wiem jak to brzmi, ale serial nie ma nic wspólnego z science fiction. Uspokajam każdego kto w tym momencie stracił zupełnie zainteresowanie. Oczywiście, jako kobieta współczesna, napotyka masę problemów na swojej drodze i ciężko jest jej się dostosować do nowej rzeczywistości. Całe szczęście, na jej drodze staje Jamie….no a resztę to już trzeba po prostu obejrzeć. To chyba mój ulubiony serial, zaraz obok Przyjaciół.

Jane the Virgin

Wydaje mi się, że umieszczenie w moim rankingu telenoweli może być nieco szokujące. Jane the Virgin to tak naprawdę parodia tego gatunku. Dzieją się tam przedziwne rzeczy (jak to w telenoweli), ale wszystko jest okraszone ogromną dawką humoru. Tytułowa Jane jest dziewicą, która ma chłopaka i czeka z seksem do dnia ślubu. Całe jej życie wywraca się do góry nogami kiedy postanawia wybrać się do ginekologa w celu wykonania podstawowych badań. Pech chce, że w sąsiednim gabinecie czeka Petra, żona właściciela hotelu, w którym Jane pracuje. Petra ma poddać się sztucznemu zapłodnieniu. Niestety lekarka, który prowadzi obydwie pacjentki, to kobieta uzależniona od alkoholu i tego dnia pojawia się w pracy trochę uprzednio wypiwszy. Tym sposobem Jane zostaje zapłodniona a Petra ma wykonaną najzwyklejszą cytologię. Serial jest pełen interesujących postaci, humoru i nawet narrator nie jest tu taki zwyczajny.