Lifestyle,  Strona główna

Lubię to #1

Dziś o tym co mi się podoba i co jest warte polecenia.

 

Książka

Instrukcja Dla Pań Sprzątających to wcale nie kolejny poradnik perfekcyjnej pani domu. To zbiór opowiadań autorstwa Lucii Berlin, której kunszt literacki został doceniony dopiero po jej śmierci. Opowiadania są ze sobą powiązanie, przewijają się tam ci sami bohaterowie. Chwilami panuje bardzo ciężki klimat, a autorka porusza takie tematy jak alkoholizm i bieda. Przygląda się z bliska, niejednokrotnie bardzo skomplikowanym, relacjom między członkami rodziny. Mimo to, nie brak w książce gorzkiego humoru i świeżego spojrzenia na wiele spraw.

Gadżet

Od dawna planowałam zakup czajnika do parzenia herbaty. Nie mogłam się na nic zdecydować, bo zawsze odstraszały mnie plastikowe i różnokolorowe pokrywki. Z pomocą przyszła niezastąpiona Duka. Ja po prostu nie powinnam do tego sklepu wchodzić. Może z zewnątrz tak to nie wygląda, ale w mojej głowie jakaś siła każe mi wygrzebać kartę z portfela, i chociaż bronię się jak mogę, to niestety pewne rzeczy są nie do przejścia.

Najbardziej smakuje mi świeża mięta, zebrana z własnego ogródka.

Jedzenie

O tej porze nie ma niczego lepszego niż koszyczek z truskawkami. Cała Polska za nimi szaleje i nie ma co się dziwić.

Instagramowy profil

Obserwuję na Instagramie masę profili o tematyce wnętrzarskiej i ogólnie lifestylowej. Nie ukrywam, że zdecydowanie jestem fanką tych zza wielkiej wody, ale i na naszym podwórku można znaleźć naprawdę interesujące osoby. Magiczny domek to konto, prowadzone przez mamę dwóch dziewczynek klik. Jest prawdziwe, bez sztuczności i godzinami stylizowanych wnętrz. Pełne dobrego jedzenia, ciekawych miejsc i celebrowania codzienności. I, co wcale nie jest takie oczywiste, stosunkowo mało tam zdjęć przedstawiających poranny kubek kawy. Oczywiście, dla tych którym mało i chcieliby jeszcze poczytać ciekawe teksty, istnieje również blog klik Bardzo lubię tam zaglądać, bo to mnie zwyczajnie uspokaja i przypomina o tym co jest w życiu najważniejsze.