DIY,  Strona główna

Dyniowy wazon

Co może bardziej kojarzyć się z jesienią niż dynia? Już nie tylko na zagranicznych blogach i kontach instagramowych możemy podziwiać piękne aranżacje z tym warzywem w roli głównej. Polacy też docenili dynię, nie tylko w kuchni, ale również jako ozdobę.

Dziś przygotowałam małą inspirację z dynią właśnie w roli głównej. Do wykonania takiego dyniowego wazonu potrzebujemy gąbki florystycznej, folii, kwiatów oraz nożyczek.

W pierwszej kolejności musimy wydrążyć dynię. Następnie wykładamy ją folia, tak aby nam nie zgniła po jednym dniu.

Namoczoną gąbkę wkładamy do dyni. Uwaga: gąbki nie moczymy pod bieżącą wodą. Trzeba ją włożyć do miski i poczekać aż sama nasiąknie.

Następnie przycinamy kwiaty do odpowiedniej długości i wbijamy w gąbkę.

Myślę, że taki niecodzienny wazon zachwyci każdego i będzie idealnym uzupełnieniem jesiennego stołu.

Kiedy robiłam te zdjęcia, mogliśmy jeszcze cieszyć się pięknym jesiennym słońcem. Miałam możliwość żeby jeszcze spokojnie rozłożyć kocyk i przy okazji fotografowania zaliczyłam kilka chwil w promieniach ciepłego słońca. Pamiętam, że jak byłam mała często obserwowałam moją mamę, która wystawiała twarz do słońca. Nie bardzo rozumiałam wtedy co ją tak właściwie cieszy w tym momencie. Dopiero z wiekiem zrozumiałam, że to taka chwila ukradziona tylko dla siebie w zabieganym dniu. I dziś robię dokładnie to samo. Dzień, w którym przygotowywałam te zdjęcia, to był dzień mojego urlopu. Jeden, pojedynczy, zupełnie przypadkowy. A ja oczywiście wypełniłam go zadaniami od rana po sam wieczór. Jak to jest, że mężczyzna bierze urlop żeby odpocząć, a kobieta po to żeby nadrobić zaległości?:)Czy to nie zabawne jak z wiekiem upodobniamy się do swoich rodziców?

Dzisiaj pogoda już nas tak nie rozpieszcza, ale myślę, że dynia prezentowałaby się równie pięknie w otoczeniu świeczek.